Syyskokous valitsi uuden SVK:n hallituksen 2018


Suomen Venäjänkielisten Keskusjärjestö ry:n sääntömääräinen syyskokous järjestettiin 16.12.2017 Helsingin Pihljanamäessä, Graniitti-toimintakeskuksessa. Syyskokouksessa yhdistyksen jäsenet kokoontuivat yhteen päättämään seuraavan vuoden linjauksia yhdistyksen toiminnassa sekä valitsemaan uuden hallituksen.

Toimintasuunnitelma ja talousarvio toimitettiin kaikille paikallisosastojen yhteyshenkilöille tutustuttavaksi ennen syyskokousta ja ne hyväksyttiin ilman muutospyyntöjä.

Hallituksen puheenjohtajana jatkaa Svetlana Tchistiakova.Hallituksen uusiksi jäseniksi kaksivuotiskaudelle valittiin (aakkosjärjestyksessä): Matti Forsberg, Aleksandra Kolzhanova, Veronika Kuvshinova ja Olga Liukkonen.

Onnea kaikille hallituksen jäsenille, tehdään tulevaisuudesta vielä nykyistä parempi!

Kiitos myös kaikille syyskokoukseen osallistuneille aktiivisesta keskustelusta!